Bartosz Niedźwiecki

Ilustracja do artykułu B. Niedzwiecki.jpg

Dotychczasowy dorobek artystyczny m.in.:

Konkursy: wygrana w ogólnopolskim konkursie na rework (nowa wersję) utworu Kari organizowanego przez platformę 2track oraz wytwórnię Nextpop, w tym oficjalne wydawnictwo z autorską wersją tego utworu zawierajacą nowa wartstwę instrumentalną, III miejsce w konkursie Discovered by Good Time Radio (wybór Grzegorza Skawińskiego), Finalista Skoda Auto Muzyka (wybór m.in. Meli Koteluk) z zespołem Overdriven Group (lider i główny kompozytor)
Płyty: wydanie solowej epki Bart Ni-Woods (materiał był grany m.in. w Trójce, Czwórce i Radiu Białystok), wydanie debiutanckiej epki zespołu Imagery z udziałem muzyków
z Akademii Muzycznych, wydanie płyty Overdriven Group, „Flashbacks, redrawings and reminiscences” (stypendium artystyczne prezydenta miasta Białegostoku)
Koncerty:  koncert w Radiu Białystok z zespołem Overdriven group, zaproszenie do wspólnej trasy przez austriacki zespół L4DIES, koncert w studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wraz z duetem Zuzanna and Overdriven

Współautor muzyki i tekstów do projektu MAUA (obecność na antenach radiowych m.in. w Radiu Lublin, Radiu Tczew i Radiu Białystok)

Program stypendium

Program stypendium obejmuje nagranie autorskiego albumu pod tytułem „Moonscape”, na którym wnioskodawca zamierza odwołać się zarówno do gatunków, po które już sięgał wcześniej (jak nu-jazz, elektronika, neo-klasyka, post-rock), a także nowych (ambient, dark romantic, muzyka filmowa), tworząc fuzję swoich największych inspiracji (Angelo Badalamenti ze swoimi ścieżkami dźwiękowymi do filmów Davida Lyncha, zespół Sigur Ros, Bjork, Cinematic Orchestra). Do nagrań wnioskodawca planuje zaprosić muzyków ze środowisk filharmonijnych/akademickich oraz reprezentujących wszelkie gatunki muzyki rozrywkowej.

Realizacja stypendium

Do góry