Renata Tuszyńska

Ilustracja do artykułu Renata Tuszyńska.jpg

Dotychczasowy dorobek, m.in.:

  • Nagrody i wyróżnienia: I miejsce, przegląd rejonowy oraz I miejsce w duecie, eliminacje centralne na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Białoruskiej oraz I miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier (2015); wygrana (projekt MUVI) w Konkursie Muzycznym i Literackich Debiutów pamięci Wiesława Szymańskiego (2016);
  • Prezentacje: udział w nagraniu do telewizyjnego show The Voice of Poland (etap blind i bitwy, 2015); występ na świątecznym koncercie Jazzaśpiewam (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, 2017); debiutancki koncert z zespołem 5/6 w Oliwskim Ratuszu Kultury (Gdańsk 2018:); występ z zespołem 5/6 w ramach festiwalu Mikstury Kultury (Gdańsk 2018); autorski utwór „Świt” stworzony we współpracy z białostockimi producentami muzyki elektronicznej Griot Groove (2018).

Program stypendium

Program stypendium obejmuje stworzenie, nagranie oraz promocję minialbumu pt. „Zarys”, zawierającego 5 autorskich utworów. Zaaranżowana muzyka połączy nowoczesne, elektroniczne brzmienie muzyki z kulturą Białegostoku. Celem koncertu promującego jest ukazanie szerszej publice, że nowoczesne dźwięki mogą być połączone z klasycznymi instrumentami na żywo.

Realizacja stypendium

Do góry