Bartosz Tryzna

Ilustracja do artykułu Bartosz Tryzna.jpg

Dotychczasowy dorobek, m.in.:

  • współautor pełnometrażowego filmu "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach" (2009)
  • autor krótkometrażowych filmów fabularnych i paradokumentalnych: m.in. Apostata (2010), Second-Head (2011), Dzieciak (2012), Pocztówka (2013)
  • autor zdjęć do filmu fabularnego w reż. Marka Ciunela „Gabinet dr. Caligari” (remake klasycznego filmu zrealizowany w ramach projektu "Tożsamość Miasta. Sztuka Aktywności")
  • autor zdjęć do filmu „Wolka” w reż. Radosława Dąbrowskiego
  • autor cyklu filmowego skierowanego do młodego widza "Opowiedz mi Podlasie"
  • debiut dokumentalny „Wojtek” (jako oddzielny film i część filmu nowelowego „Historie Miłosne/ Gry”) (realizacja z Moniką Stpiczyńską) – był pokazywany i nagradzany na kilkudziesięciu festiwalach w kraju i zagranicą. Najważniejszą nagrodą było zaproszenie bohatera filmu, Wojtka, na uroczystą ogólnopolską premierę Star Wars: Przebudzenie Mocy do Warszawy, zorganizowaną przez Sony Enterteinment. Zdaniem Wojtka był to jeden z najważniejszych dniu w jego życiu i spełnienie marzeń, o filmie było głośno w całej Polsce, zdobył ogromną popularność w sieci, był pokazywany w TVN, TVP, Kino Polska, przyczyniając się do szerzenia wiedzy o Zespole Downa, a dzięki akcji osadzonej w Białymstoku promował stolicę Podlasia

Program stypendium

Program stypendium obejmuje realizację krótkometrażowego filmu dokumentalnego pt. „Kris”. Będzie to drugi z trzech filmów dokumentalnych, które opowiadają o ludziach dotkniętych przez los, ale próbujących z nim walczyć. Film będzie opwiadał losy Krzysztofa, który w 1993 roku jako jedenastoletni chłopak razem z rodzicami i starszym bratem wyemigrował z Białegostoku do USA. Krzysztof, po 25 latach życia w USA, z rodzicami wraca do Polski i musi zaczynać wszystko od nowa. Film będzie opowiadać o próbie odnalezienia się w nowym – starym miejscu, poszukiwaniu korzeni, ustatkowaniu się. Będzie to również opowieść o walce z samym sobą i wyrzutami sumienia. Czy uda mu się odnaleźć szczęście w Białymstoku?

Realizacja stypendium

Do góry