Artur Grycuk

Ilustracja do artykułu Grycuk Artur.jpg

Dotychczasowy dorobek, m.in.:

  • Nagrody i wyróżnienia: III miejsce w konkursie „Światło w Przestrzeń” w ramach festiwalu Light Move Festiwal w Łodzi i prezentacja instalacji świetlnej Balloomi (2014);
  • Prezentacje i realizacje: mapping Wojna Która Zmieniła Świat, wyświetlony na Monument aux Morts de la place Rihour à Lille, jako zgłoszenie konkursowe, praca zespołowa, zakres: scenariusz, montaż (2014); Mapping Wyrwa w Pamięci, praca zespołowa, (2014); pokaz interaktywny Alchemia Wizualna na festiwalu Lumo Bjalistoko, praca zespołowa (2014); instalacja świetlna Świetlna Piłka na otwarcie Stadionu Miejskiego, praca zespołowa (2014); instalacja świetlna Aqua Olimpia na festiwalu światła w Light Move Festival w Łodzi (2015); instalacja świetlna Balloomi podczas Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie (2017); film promocyjny Muzeum Sybiru (2017); iluminacja Akademii Teatralnej w ramach festiwalu Lumo Bjalistoko (2017)

Program stypendium

Program stypendium obejmuje realizację pokazu multimedialnego, który w widowiskowy sposób może podkreślić obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kulminacyjnym dniu, podczas Święta Niepodległości 11 listopada 2018. Audiowizualne widowisko bazować będzie na symbolach, postaciach i biało-czerwonych barwach narodowych. Pojawią się one przy jednoczesnym zaznaczeniu regionu w dążeniach niepodległościowych. Dynamiczna, nowoczesna animacja trwająca 5 minut zostanie zapętlona i będzie prezentowana przez 5 godzin. Miejscem o idealnej ekspozycji jest budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Forma wydarzenia wpisuje się w nowoczesne trendy działań artystycznych i rosnące zainteresowanie iluminacjami budynków w narodowych barwach.

Realizacja stypendium

Do góry