Paweł Ławreszuk

Ilustracja do artykułu Paweł Ławreszuk.jpg

Dotychczasowy dorobek artystyczny, m.in.:

– członek m.in.: Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (uprawnienia Młodzieżowego Organizatora Turystyki), Związku Harcerstwa RP, Bractwa Młodzieży Prawosławnej, teatru szkolnego "Boże Ziółka", Samorządowego Ogniska Baletowego (2003), grupy tanecznej "Jazz Dance" (2004-2006);

 – uczestnik warsztatów fotograficznych Jacka Boneckiego;

– udział w projektach i spektaklach, m.in. "Kain" (reż. M. Gierasimiuk), "Sinobrody" (reż. K. Kawalec), "Przegląd Teatrów Bardzo Amatorskich".

Program stypendium

Projekt pn. "Białystok zabraliśmy ze sobą - opowieść o Kiriacie Białystok w Izraelu" dotyczy zorganizowania wystawy przedstawiającej to, co udało się zebrać Stypendyście (materiały audio, wideo, zdjęcia) podczas wizyty w kiriacie Białystok oraz historii, które usłyszał i zarejestrował. Projekt dotyczy wspomnień najstarszych mieszkańców kiriatu z okresu dzieciństwa spędzonego w przedwojennym Białymstoku. Projekt miałby przyczynić się do uświadomienia wyjątkowości Białegostoku, który jako jedyny na świecie posiada swą miejską "reprezentację" w Izraelu, a także odtworzyć klimat Białegostoku z przeszłości, w którego skład wchodzą smaki dzieciństwa, sposoby spędzania wolnego czasu oraz obrazy świata widzianego oczami małego dziecka. Ważnym elementem projektu będą konsultacje historyczne weryfikujące wspomnienia i uzupełniające przedstawiany świat o zaplecze historyczne.  

Program stypendium obejmuje: montaż filmu (zebrany materiał zostanie poddany obróbce tworząc z niego film opowiadający o dzieciństwie mieszkańców kiriatu oraz o tym jak znaleźli dla siebie nowe miejsce w nowym Białymstoku w Izraelu); opracowanie graficzne fotografii wykonanych w Izraelu; opracowanie graficzne zdjęć i połączenie ich w wirtualną wycieczkę po Domu Białystok w Kiriacie Białystok; opracowanie słuchowiska; opracowanie interaktywnej prezentacji w formie słuchowiska; opracowanie graficzne i przygotowanie poligraficzne materiałów w postaci plakatów promujących wystawę, ulotek i broszur oraz wielkoformatowych wydruków wyselekcjonowanych zdjęć; opracowanie graficzne i programistyczne strony internetowej poświęconej kiriatowi;  konsultacje historyczne odnośnie zebranych informacji.

Rezultaty : wystawa w  Białymstoku oraz witryna internetowa poświęcone mieszkańcom Kiriatu Białystok – http://kiriat-bialystok.walorypodlasia.pl/ .

Uzasadnienie projektu: ukazanie historii kiriatu Białystok w nowoczesny i interesujący sposób szerokiej publiczności; przedstawienie przedwojennego Białegostoku w kontekście jego wielokulturowości poprzez historie opowiedziane przez dawnych białostoczan - obecnie mieszkańców kiriatu; międzynarodowa promocja Białegostoku jako miejsca o bogatej historii i wartego poznania.

Realizacja stypendium

Do góry