Marzena Rusiłowicz

Ilustracja do artykułu Marzena Rusiłowicz.jpg

Dotychczasowy dorobek artystyczny, m.in.:

– udział w warsztatach i wystawach, m.in. "Regionalność w projektowaniu" (Centro w Meksyku i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, 2009), "Nowy Folk Design" podczas Światowych Dni Innowacji (Urząd Marszałkowski Woj. Wielkopolskiego i Pro Design 2009), "Młody Polski Design - wybrane obiekty" (Łódź Design Festiwal 2011);

– udział w Arena Design (Poznań), m.in. wystawa projektów w ramach 8 PE-P (2009), wystawa dyplomów magisterskich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2011);

 – publikacje w katalogach i magazynach designerskich, m.in.: Elle Decoration, Exklusiv.

Program stypendium

Projekt pn. "Luzak-miejski mebel" dotyczy realizacji innowacyjnych mebli miejskich, będących przykładem współczesnego wzornictwa w przestrzeni Białegostoku. Głównym celem projektu jest udostępnienie ciekawego wzornictwa szerszym odbiorcom - białostoczanom i turystom. Projekt ma na celu stworzenie dwóch prototypów foteli miejskich o nowej, oryginalnej estetyce, z wykorzystaniem nietypowej dla tego typu mebli  technologii.

Program stypendium obejmuje: zaprojektowanie form i proporcji foteli (rozwiązania funkcjonalne i estetyczne); opracowanie i wykonanie składanego szkieletu (łatwość przechowywania w okresie zimowym); opracowanie wykroju pokrowca i jego uszycie; podjęcie współpracy z instytucją/ miejscem w celu zorganizowania wystawy zrealizowanych foteli miejskich; przygotowanie oprawy graficznej do celów promocyjnych (ulotka o projekcie ze spisem miejsc, w których pojawiać się będą fotele, sesja zdjęciowa).

Rezultaty: wykonanie dwóch prototypów foteli miejskich dla Białegostoku - obiekty do siedzenia zróżnicowane kolorem, proporcjami i wielkością wykonane w tej samej technologii tworzyć będą grupę. Udostępnienie foteli instytucjom i miejscom związanym z kulturą do celów użytkowych przy okazji organizowania różnych wydarzeń kulturalnych na terenie Białegostoku w 2012 r.

Uzasadnienie projektu: realizacja projektu da możliwość zaprezentowania białostoczanom innowacyjnego wzornictwa. Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z foteli, które zostaną wystawione w okresie wiosenno-letnim. Projekt podkreśli Białystok jako miasto świeżych pomysłów i ciekawych rozwiązań, które wpływają na atrakcyjność stylu życia w mieście. Modele zostaną również zaprezentowane podczas festiwali projektowania w Polsce i za granicą.

Realizacja stypendium

Do góry