WOJCIECH ŚWIĘTOŃSKI

Ilustracja do artykułu WOJCIECH ŚWIĘTOŃSKI.jpg

W roku 2008 ukończył Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Jednocześnie studiował kameralistykę fortepianową w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębił odbywając staż artystyczny w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Macieja Paderewskiego i prof. Krystyny Borucińskiej.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie (konkurs organizowany przez Włoskie Towarzystwo Imienia F. Chopina). Koncertował na Litwie, Ukrainie oraz we Włoszech, a także w wielu miejscowościach Polski. Miał okazję wystąpić pod batutą tak znakomitych dyrygentów jak: Monika Wolińska, Grzegorz Mielimąka, czy Szymon Kawalla.

Już w trakcie trzeciego roku studiów został członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM) oraz Stowarzyszenia Artystów (STOART). W latach 2006 – 2008 był stypendystą Lions Club Warszawa NIKE. Od roku 2003 współpracuje z Fundacją "Latająca Akademia Elżbiety Małanicz-Onoszko", a od 2009 roku jest jej stypendystą.

Przy okazji różnorodnych projektów współpracował z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Orkiestrą Polskiego Radia, Operą Narodową i Ambasadą Finlandii. Brał udział w obchodach Roku Karola Szymanowskiego, a także zagrał koncert inaugurujący Paradę Schumanna. Jako jeden z trzech Polaków został wyłoniony do Mistrzowskiego Kursu Fortepianowego prowadzonego przez maestro Ivo Pogorelica.

Program stypendium

W związku z przypadającą w 2011 r. 90 rocznicą urodzin wybitnego polskiego kompozytora S. Wisłockiego, artysta chce  nagrać płytę CD z dotąd niepublikowanymi utworami w/w kompozytora. Stypendium przyczyni się do rozwoju artysty i będzie stanowić istotny krok w jego karierze.

Realizacja stypendium

Do góry