PAWEŁ GORSZEWSKI

Ilustracja do artykułu PAWEŁ GORSZEWSKI.jpg

Paweł Gorszewski urodzony 11.06.1980 r. w Białymstoku, absolwent Pedagogiki Kulturoznawczej oraz Podyplomowego Studium Logopedycznego na Uniwersytecie w Białymstoku, doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

  • debiutował tomikiem prozy "Szelest szarości" w 2004 roku;
  • wyróżniony w trzech kolejnych edycjach Konkursu Małych Form Prozatorskich "Wrzenie" 2006, 2007, 2008;
  • laureat Konkursu Prozatorskiego "Prosto z serca" im. Ireny Misztal w Ełku;
  • publikował na łamach czasopism kulturalno - literackich (m.in. Almanach Epea, Kultura Miasta);
  • założyciel i reżyser amatorskiej grupy teatralnej KUMONOQUE (spektakl "Marionetki" – III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży FEST 2007 w Suwałkach; udział w Zderzeniach Teatralnych 2008 w Warszawie; spektakl "Mysz" – III miejsce podczas Podlaskiego Forum Teatrów 2008, I miejsce na Festiwalu Teatralnym Arlekinada 2009 w Inowrocławiu za najlepszy spektakl oraz Nagroda Starosty Inowrocławskiego za reżyserię).

Program stypendium

Projekt obejmuje wydanie i promocję zbioru opowiadań pt. "Niecierpiące zwłoki" - pociętej niczym filmowe kadry opowieści o codzienności. Codzienności widzianej oczyma trochę zdziwionego, a jednocześnie wrażliwego obserwatora - uczestnika. Specyfikę tego nieco onirycznego obrazu tworzonego za pomocą słowa, podkreślać mają rysunki Anny Butkiewicz.

Realizacja stypendium

Do góry