ANNA ŚWIĘTOCHOWSKA

Ilustracja do artykułu ANNA ŚWIĘTOCHOWSKA(brak fotografii).jpg

Absolwentka klasy fortepianu AMFC w Warszawie, filii w Białymstoku. Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Białymstoku, pomysłodawca i dyrektor Fundacji Podlaskie Centrum Sztuki, pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bielsku Podlaskim.

Współpracuje z wieloma teatrami w kraju i za granicą jako pianista, korepetytor oraz autor muzyki do spektakli teatralnych. Prowadzi również warsztaty muzyczno-teatralne (m. in. w Lipsku "Grenzgänge-Figurentheater und Musik" i Tarnowie). Autorka utworów fortepianowych wykorzystywanych w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą, a także muzyki do spektakli teatralnych, m.in.do przedstawień:

  • "Efekt cieplarniany" wg Witkacego (spektakl nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego),
  • "Baldanders" w Białostockim Teatrze Lalek (spektakl otrzymał nagrodę główną XX Międzynarodowych Spotkań Teatralnych Walizka 2007 w Łomży, główny laur XVIII Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” (Cieszyn 2007) oraz główną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej),
  • "Kąsanie" wg Marqueza (premiera w Teatrze "ROMA - w Warszawie"),
  • „Wiwisekcja” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku,

W 2007 r. otrzymała indywidualną nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za muzykę do spektaklu "Baldanders".

Prowadzi aktywną działalność koncertową w zakresie muzyki poważnej - jako pianista i kameralista.

Program stypendium

Program stypendium obejmuje skomponowanie cyklu 10-15 piosenek dla zespołu dziecięcego "Chórek wiewiórek", działającego przy Podlaskim Centrum Sztuki. Zespół występuje na licznych uroczystościach miejskich.

Realizacja stypendium

Do góry