ANDRZEJ GÓRSKI

Ilustracja do artykułu Andrzej Górski(brak fotografii).jpg

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej.

  • Uczestnik wielu projektów i wystaw fotograficznych, m.in.: Dwa Miasta: Supraśl-Cambridge - prezentacja slajdów; Białystok - jeden dzień; wystawa zbiorowa Studentów Instytutu Twórczej Fotografii w Ostravie; wystawa "Światło ze Wschodu" prezentowana w Galerii Arsenał w Białymstoku, wystawy w Galerii 113 w Białymstoku; wystawy zbiorowe - www.photodocument.pl w Katowicach i Poznaniu,
  • Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Moskwie i w Paryżu, III Biennale Fotografii /Niecodzienność/ w Poznaniu oraz Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej w Warszawie;

Zdobyte nagrody:

  • II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym;
  • III nagroda w kategorii "Życie codzienne" w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej;
  • I nagroda w kategorii "Świat, w którym żyjemy" oraz III nagroda w kategorii "Życie codzienne" w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej.

Program stypendium

Projekt fotograficzny "Sny Białostoczan" (zestaw portretów).

Projekt fotograficzny "Sny Białostoczan" bazował na dokumencie inscenizowanym. Polegał na stworzeniu quasi - teatralnej sytuacji, w której portretowany odtwarza sytuacje związane z własnymi zainteresowaniami czy marzeniami lub epizody z własnej biografii. Inscenizacja obejmuje zbudowanie scenografii lub oświetlenie zastanej sytuacji w sposób, który podkreśla niezwykłość sytuacji, w której znajduje się portretowany. Projekt "Sny Białostoczan" tworzy taką interpretację współczesnego Białostoczanina, która podkreśla indywidualność mieszkańców miasta.

Efekty działań można oglądać na stronie internetowej: http://www.snybialostoczan.pl

Realizacja stypendium

Do góry